Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya yönetimi like almak değil, hedef müşterileriniz ile bağ kuracak bir diyalog başlatmak, onların ihtiyaçlarına cevap vererek bu bağı kuvvetlendirmek ve en nihayetinde onları müşteriniz haline getirmektir. Çünkü, iş modeliniz ister B2B ister B2C olsun, sosyal medya platformları tüm bunları gerçekleştirebilmeniz için mükemmel fırsatlar sunar.

Sosyal medya, işletmenizin dijital dünyadaki varlığının olmazsa olmaz unsurudur. Neden mi? Statista’nın verilerine göre dünya çapında sosyal medyada geçirilen süre, 2023 yılı itibariyle ortalama 2 saat 31 dakika. Üstelik dünya nüfusunun %60’ından fazlası aktif sosyal medya kullanıcısı. Yine yapılan araştırmalara göre toplam kullanıcıların en az %25’i sosyal medyada ürün ya da hizmet arıyor.  Bu da demek oluyor ki işletmelerin hedef kitlelerine hitap etmek için kullanabilecekleri en elverişli araçlardan biri şüphesiz sosyal medya. Geleneksel pazarlama stratejilerinden daha farklı bir strateji ve farklı bir dili gerektiren sosyal medyanın dinamiklerine hakim olmak ise profesyonel bir yaklaşım gerektirir. Eğer sosyal medyanın önemini kavrayıp bunun için adım atarsanız müşterileriniz ile benzersiz bir iletişim kurabilir, hedef kitlenizi harekete geçirebilirsiniz. 

Sosyal Medya Yönetimi hedeflerinize ulaşmanın en etkili yollarından biridir!

Neden sosyal medya yönetimine ihtiyacınız olduğuna dair sorularınız olabilir ancak toplum giderek daha fazla internet ve sosyal medya odaklı oluyorken işletmelerin bu alanlarda etkin bir biçimde varlık göstermemesi müşteri ile olan bağın zayıflaması, marka bilinirliliğinin düşmesi ve satışların azalması gibi birçok soruna yol açıyor. 7’den 70’e herkesin sosyal medya kullandığı bu günlerde, başarılı bir sosyal medya yönetimi sürdürmeniz her zamankinden daha önemli. Sosyal medyanın sayısız fırsatından yararlanmak ve sosyal medya stratejilerinin püf noktalarını öğrenmek için hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz!

Etkin bir Sosyal Medya Yönetimi uzmanlık gerektirir!

Sosyal medya yönetiminde doğru stratejinin belirlenmesi, süreklilik, tutarlık, yaratıcılık en önemli unsurlar arasında yer alır. Hedef kitleyi belirlemeden, rekabeti ve potansiyeli analiz etmeden bir sosyal medya hesabı açmak, düzensiz bir biçimde birkaç gönderi paylaşmak, sıradan görsel ve metinler seçmek hiç kuşkusuz çabalarınızın boşa gitmesine sebebiyet verecektir. Analiz yapmak, planlamak, içerik oluşturmak ve yayınlamak ardından moderasyonu gerçekleştirmek konusunda uzman sosyal medya ekibimiz, her bir marka için özel olarak geliştirdiği sosyal medya dili ve tarzı ile gönderileri tasarlar, en doğru zamanlarda paylaşılması için planlamasını yapar, tüm süreç boyunca sürekliliği, tutarlığı ve yaratıcılığı harmanlar.

Bütünleşik Sosyal Medya Yönetimi başarıyı perçinler!

Sadece bir platformda değil, Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn, Pinterest, Youtube gibi dijital mecralarda en doğru kanalları seçerek bütünleşik bir sosyal medya yönetimi gerçekleştirmek, marka görünürlüğünüzü artırarak ürün ve hizmetlerinizin her platformdaki geniş kitlelerce bilinmesini sağlar. Böylece sunduğunuz ürün ve hizmetlere insanların ihtiyacı olduğunda sizi tercih etme olasılıkları artar. Söz gelimi Datareportal 2023 yılı verileri Facobook kullanıcılarının % 72,3’ünün aynı zamanda Youtube, %77,4’ünün aynı zamanda Instagram, %52,3’ünün aynı zamanda TikTok, %49’unun aynı zamanda Twitter, %33,4’ünün aynı zamanda Pinterest ve %30,6’sının aynı zamanda Linkedin kullandığını gösteriyor.

Online itibarınızı geliştirmek, sitenize ziyaretçi çekmek, satışlarınızı artırmak ve işletmenizi büyütmek istiyorsanız Magna Dijital Pazarlama Ajans’ı bünyesinde çalışan sosyal medya uzmanlarımıza güvenebilir, sosyal medya hesaplarınızın başarıyla yönetileceğinden emin olabilirsiniz. Magna Ajans olarak sosyal medya platformlarının kullanıcı kitleleri değişkenlik gösterebildiğinden her bir mecra için ayrı bir strateji geliştirir ve platformların sahip olduğu avantaj ve dezavantajlara göz önünde bulundurarak hareket ederiz. 

Sosyal Medya konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, işinizi nasıl büyütebileceğimizi görmek için etkili bir dijital pazarlama stratejisi oluşturmak istiyorsanız bizimle hemen +90 (850) 333 80 91 numaralı telefondan temasa geçebilir ya da sosyal medya strateji hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Facebook Yönetimi

Bugün aktif kullanıcı sayısı 3 milyar olan Facebook sosyal medya alışkanlığımızı edindiğimiz bir mecra olarak kurulduğu yıldan bu yana çok fazla değişti ve işletmelerin dijital pazarlama stratejileri için kullanabileceği yeniliklere imza attı. Bugün en büyük sosyal medya platformu olarak milyonlarca kullanıcıyı bünyesinde barındıran Facebook’un kitlesi yaş, ülke, ilgi alanları, sosyoekonomik pozisyonları bakımından çok çeşitli. Dolayısıyla bir işletmenin potansiyel müşteri tabanını genişletmek için çok uygun bir platform. İşletmelerin Facebook sayfası, kişisel bir profile benzese de işletmeyi tanıtan bir online varlık gibi görev yapar.

Bir işletmenin Facebook sayfası müşteriler ile iletişim kurmanın, marka bilinirliğini artırmanın ve potansiyel müşteri yaratmanın en elverişli araçlarından biridir. Ayrıca web sitenizin etkileşimini artırmaya da yardımcı olacak arama motoru optimizasyonu (SEO) çalışmalarına da dolayı olarak hizmet eder. Böylece tek bir sayfa üzerinden organik trafiğinizi artırmanıza hem de Facebook reklamlarını yönetmeye olanak tanır. Facebook sayfasını yönetmek, tutarlı bir sosyal medya stratejisinin yalnızca bir parçasıdır. En iyi performansı elde etmek ve dijitalin sunduğu olanaklardan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Facebook’un işletmelere sunduğu Meta Business Suite sayesinde tek bir noktadan tüm pazarlama ve reklam faaliyetlerini yönetebiliyor ve takip edebiliyoruz. Sayfa İstatistikleri de etkileşimleri görüntülemek ve kullanıcıların içeriklere olan ilgisi hakkında daha detaylı bilgi edinebilmek için Facebook’un geliştirdiği bir sekmedir ve biz bu sekme üzerinden sayfadaki tüm hareketleri değerlendirerek sosyal medya stratejimizi optimize edebiliyoruz. Üstelik işletme sayfasına erişen kullanıcıların demografik verilerini görüntüleyerek potansiyel müşterilerinizi hakkında bilgi ediniyor ve içeriklerimizi buna göre düzenleyebiliyoruz. 

Hedef kitlenize hitap edebilmek ve müşterilerinizle en iyi şekilde iletişim kurabilmek için doğru içerikleri üretmeyi önemsiyor, Facebook gönderilerinizi her marka kimliğine uygun olarak kişiselleştiriyoruz. Facebook işletme sayfanızı kullanıcıların dikkatini çekecek biçimde tasarlıyor ve tüm gönderilerin mesajı net bir şekilde ileten, yaratıcı bir tonda olmasına özen gösteriyoruz. Hedef kitlenin sizi tercih etmek için birçok nedeni olabilir! Magna Ajans’taki sosyal medya uzmanlarımız bu özelliklerinizi öne çıkaracak gönderiler hazırlıyor ve göz alıcı tasarımlar ile mesajları renklendiriyor. 

Instagram yönetimi

2 milyarı aşkın kullanıcısının büyük bir çoğunluğunu gençlerin ve genç yetişkinlerin oluşturduğu Instagram, daha çok mobil cihazlardan giriş yapılan bir sosyal medya platformudur. Bu mobil formatı nedeniyle kullanıcılar ekranda gördüklerine %100 odaklanabilir. Hedef kitlenin önüne düşen işletme gönderilerinin içeriğini ve tasarımını en uygun şekilde hazırlamak bu nedenle önemli. Tutarlılık ve süreklilik göstermesi gereken Instagram gönderilerinin planlamasını yapmak ve dikkat çekici görüntüleri paylaşmak profesyonel bir yönetimi gerekli kılmaktadır! 

Marka bilinirliğini artırmak, ürün ve hizmetlerinizi en şekilde tanıtmak, kitleyi hareket geçirmek için Instagram’a özel stratejiler ve kampanyalar hazırlamak bizim işimiz! Instagram üzerinden pazarlama ve reklam faaliyetlerinizde maksimum performansa ulaşmak istiyorsanız bu konuda Magna Dijital Pazarlama Ajansı’na güvenebilirsiniz. 

Peki biz ne yapıyoruz? 

Öncelikle hedeflerimizi belirliyor ve bu doğrultuda Instagram iletişim stratejimizi adım adım planlıyoruz. Instagram içeriklerinin analizlerimiz doğrultusunda nasıl bir dilde ve tasarımda olması gerektiğini belirliyor ve buna müşterimizle birlikte karar veriyoruz. Marka kimliğinize ve hedef kitlenizin ilgi alanlarına uygun bir sosyal medya planlaması yaptıktan sonra gönderileri paylaşmakla sınırlı kalmıyoruz. Her adımımızdan sonra etkileşimlerimizi görüntülüyor ve ona uygun olarak planlamamızı optimize ediyoruz. Kitle ile iletişime geçebileceğimiz fırsatları değerlendiriyor, iyi bir itibara sahip olabilmeniz için çabalıyoruz. 

Instagram yönetimini, Facebook’ta olduğu gibi Meta for Business üzerinden gerçekleştiriyoruz. Müşterilerimizin Instagram yönetimini yalnızca gönderi paylaşmak ve müşterilerle iletişim kurmak üzere üstlenmiyor, reklamlar ile de kampanyamızı destekliyoruz. Hedefli reklamcılık sayesinde markanızın görünürlüğünü artırmayı ve potansiyel  müşterilerinize ulaşmayı hedefliyoruz. Bu süreçte şeffaf bir sosyal medya yönetimini benimsiyor ve siz müşterilerimizi her aşamada bilgilendirerek maksimum sosyal medya performansına ulaşmanızı garanti ediyoruz.

Sosyal Medya reklamları konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, etkili reklam kampanyalarıyla hemen sonuç almak istiyorsanız bizimle hemen +90 (850) 333 80 91 numaralı telefondan temasa geçebilir ya da sosyal medya reklamcılığı hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Twitter Yönetimi

İşletmelerin Twitter hesaplarını farkındalık oluşturmak, etkileşim kurmak ve web sitesi trafiğini artırmak amaçlarıyla yönetiyoruz. Takipçilerinizi artırarak, yerel ve küresel kullanıcıların dikkatini çekerek markanızı tanıtmayı hedefliyoruz. Ayrıca kullanıcıların retweet yapabileceği, favorilere etkileyebileceği ilginç içerikler oluşturarak hedef kitlenizi büyütmeyi amaçlıyoruz. Bu sayede etkileşiminizi artırarak web sitenize de ziyaretçi çekebiliyoruz. Kullanıcılar çoğu zaman haber almak ya da mizah amaçlı Twitter’ı kullandığı için buna uygun içerikler oluşturmaya özen gösteriyoruz. 

Twitter akışı diğer sosyal medya platformlarına göre çok daha hızlıdır ve bir gün içinde gündem olan konu ve olaylar çok çeşitlidir. Twitter’ın bu özelliğinden işletmeler için fırsatlar yaratmak mümkün! İyi planlanmış bir hashtag çalışması sayesinde Twitter Trends sekmesinde ürün ve hizmetlerinizi tanıtabiliriz. Çok kısa bir zamanda binlerce kişinin akışında yer almanızı ve markanızın tanınırlığının geniş kitlelere yayılmasını sağlayabiliriz. Üstelik sürekli takip ettiğimiz gündemler ile uyumlu olarak eş zamanlı paylaşımlar yaparak her zaman akışta olmanızı destekleyebiliriz. 

Doğru kullanıcıya hitap edebilmek için hedef kitle analizi yapıyor ve içeriklerimiz üzerinden dönüşlerin daha fazla olmasını sağlıyoruz. Üstelik Twitter’ın 280 karakter ile oluşturulabilen gönderileri sayesinde, işletmelerin mesajını kısa ve öz bir şekilde hedef kitleye ulaştırabiliyoruz. Paylaşımlarımızı hedef kitlenin Twitter’ı en yoğun kullandığı zaman diliminde yapmaya özen gösteriyor ve etkileşimin daha çok olması için çaba gösteriyoruz. 

Twitter kullanıcıları bir ürün ya da hizmetten duyduğu memnuniyeti ya da memnuniyetsizliği buradan dile getirmeye eğilimlidir. Twitter’da müşterilerimiz hakkında atılan olumlu ya da olumsuz tweetleri tespit ediyor, gerekli dönüşlerin yapılmasını sağlıyoruz. Müşteri memnuniyetinin artırılmasının yanı sıra gelen potansiyel müşterilerin gözünde de ulaşılabilir bir işletme izleniminin oluşmasını sağlıyoruz. 

Twitter markalar için çok çeşitli reklam türleri de sunar. Twitter yönetiminde içerik paylaşımının yanı sıra müşterilerimizin reklamlar aracılığıyla da etkileşimini artırmaya çalışıyoruz. Hem içerik paylaşımını hem de reklamcılık faaliyetlerini içeren Twitter yönetiminde her zaman gündemi takip eden ve Twitter diline ve kitlesine hakim sosyal medya uzmanlarımıza güvenebilirsiniz! 

LinkedIn Yönetimi

LinkedIn işletme sayfaları; kullanıcıların yeni pozisyonlar keşfetmesine, sektörlerinde öncü markaları takip etmesine ve şirketlerin faaliyetlerinden haberdar olmasına olanak tanır. LinkedIn kullanıcıları iş yaşantılarına dair ya da bulundukları sektöre dair güncellemeler yapmak, yeni işler aramak ve iş ağını genişletmek için bu platformu tercih eder. Siz de işletme hesabı sayesinde şirketiniz için yetenekli adayları bulabilir ve bunun ötesinde hedef kitlenizle bağlantı kurarak marka imajınızı güçlendirebilirsiniz. 

LinkedIn şirket sayfaları, kullanıcıların markaları keşfetmesini ve onlarla bağlantı kurmasını sağlar. Her şirketin ürün ve hizmetleri, kariyer fırsatları ve daha fazlası hakkında bilgi edinmesini mümkün kılar. Markalar profesyonel bir LinkedIn sayfasına sahip olarak sektörel ağlarını güçlendirebilir, iş ortaklıkları kurabilir ve marka imajını kurumsallaştırabilir. Dijital pazarlamanın en önemli araçlarından biri olan sosyal medya yönetiminde LinkedIn, yeni bağlantılar kurmanızın ve müşterileriniz ile iletişime geçmenizin en önemli ayağını oluşturur bu nedenle hemen bizimle iletişime geçerek LinkedIn’ın şirketlere sunduğu avantajlardan faydalanabilirsiniz.

LinkedIn’in avantajları nedir? 

  • Şirketiniz ve sektörünüz hakkında dikkat çekici haberler yayımlayabilirsiniz.
  • Müşterilerinizde ilgi uyandıracak yeni ürünlerinizi ve kampanyalarınızı duyurabilirsiniz.
  • Açık pozisyonları duyurabilir ve potansiyel çalışanlar ile bağlantı kurabilirsiniz.
  • Arama motoru sonuç sayfalarında (SERP) daha üstlerde sıralanabilirsiniz.
  • LinkedIn Grupları oluşturarak ya da onlardan birine katılarak ağınızı genişletebilirsiniz.

Marka kimliğinize uygun bir dilde LinkedIn sayfası oluşturmak, ilgi çekici görseller ile bağlantılarınızın dikkatini çekmek ve kurumsal bir imaja sahip olmak için hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz! 

Pinterest yönetimi

500 milyon aktif kullanıcısıyla görselliğin ön planda olduğu bir sosyal medya platformu olan Pinterest her büyüklükteki işletmenin dijital pazarlama stratejisine katkıda bulunabilir. İşletmelerin yeni potansiyel müşterilere ulaşması, ürün ve hizmetlerinizi keşfetmesi için harika bir araç olan Pinterest’in yönetiminde en önemli nokta göz alıcı tasarımlara sahip görsellerdir. Web sitenize ziyaretçi çekmek ve potansiyel müşterilerinizi artırmak istiyorsanız, sosyal medya pazarlama stratejilerine Pinterest’i eklemeyi düşünmelisiniz! 

Diğer tüm sosyal medya platformları yönetiminde olduğu gibi Pinterest yönetiminde de öncelikle belirli, ölçülebilir ve ulaşılabilir hedefler doğrultusunda bir strateji planlarız. Genel Pinterest kitlesine ve markanızın hitap edeceği kitleye uygun bir sosyal medya dili geliştiririz. Hedef kitle analizinin dışında rakiplerinizin de sayfalarını inceleyerek bilgi ediniriz. Pinterest kullanıcıları, ilham almak ve yeni şeyler denemek için bu platformu kullandığından dolayı bu kullanım amaçlarına uygun olarak eğlenceli ve etkileşim odaklı içerikler oluştururuz. Pinterest için özelleştirilmiş bu görsel ve içeriklerimizden bir sosyal medya takvimi hazırlar ve tarafınıza iletiriz. Planlı bir strateji ile ulaşılmayacak hiçbir hedef yoktur! 

Youtube yönetimi

Youtube, 2,5 milyarı aşkın aktif kullanıcısıyla dünyanın en popüler ikinci arama motorudur. Bu kadar popüler olmasına rağmen birçok marka bu platformu dijital pazarlama stratejilerine dahil etmeyi unutuyor. Rakiplerinizden önce davranıp Youtube yönetimini sosyal medya pazarlamasına dahil ederseniz eğer potansiyel müşterilerinize daha hızlı ulaşabilirsiniz! 

Youtube kanalına sahip olmak, potansiyel müşterilerinize ürün ve hizmetleriniz hakkında detaylı bilgi vermenize olanak tanır. Tüketiciler uzun bilgilendirici içerikleri okumaktansa görsel açıdan zenginleştirilmiş bir Youtube videosu izlemeyi tercih etmektedir. Ancak videoları yayımlamak tek başına yeterli değil! Youtube algoritması çok yorum alan ve abone sayısı fazla olan kanalları öne çıkarma eğilimindedir. Bu sebeple sürekli olarak içerik paylaşmak ve reklamlar ile bu içerikleri desteklemek stratejinin en önemli parçasıdır. İzlenme sayılarını artırmak ve abone sayısını yükseltmek için ilgi çekici başlıklarda videolar yayımlamak, gelen yorumlara hızlıca cevap vermek gereklidir. 

Magna Dijital Pazarlama Ajansı’nda marka kimliğinize, ürün ve hizmetlerinize uygun içerikler hazırlarız. Onayladığınız içerikleri paylaştıktan sonra takibini düzenli olarak yapar, gelen yorumlara hızlı ve uygun yanıtlar veririz. Böylece olumlu ya da olumsuz yorumlara değer verdiğimizi göstererek müşteri memnuniyetinin artmasını sağlarız. Müşterilerimizi soru-cevap videoları gibi etkileşimli içerikler konusunda teşvik ederiz. Etkileşimli videolar, izleyici davranışlarını anlamamıza ve büyüme stratejisini geliştirmemize olanak tanır. Ayrıca Youtube Topluluk sayesinde müşterilerinize fikirlerini sorabilir, yakında yayımlanacak bir videonun duyurusunu yapabilir ya da anket oluşturarak iletişimi sürekli hale getirebiliriz. 

Peki neden tüm bunlara ihtiyacınız var? 

Sosyal Medya konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, hedeflerinize ulaşmak için bir bütün olarak sosyal medya pazarlama ihtiyacınız varsa bizimle hemen +90 (850) 333 80 91 numaralı telefondan temasa geçebilir ya da sosyal medya pazarlaması hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Sosyal medya kullanımı günümüzde daha önce hiç olmadığı kadar yaygın. Tüketiciler ürün ve hizmet arayışındayken markaların sosyal medyalarını da inceleme eğilimindeler. Üstelik mevcut müşterilerin de markalara doğrudan ulaşabileceği ve markanın yeniliklerinden, kampanyalarından haberdar olabileceği hesapların olması müşteri memnuniyeti açısından yararlıdır. Markanızı müşterileriniz ile buluşturmak ve potansiyel müşteriler için ulaşılabilir kılmak istiyorsanız profesyonel bir sosyal medya yönetimine ihtiyacınız vardır. Düzenli olarak sosyal medyalarınızı kontrol edecek, gelen yorum ve mesajlara hızlı bir şekilde yanıt verecek, takipçi sayısını artıracak, sürekli ve tutarlı içeriklerin eş zamanlı olarak paylaşılmasını sağlayacak dijital pazarlama uzmanlığı için hemen şimdi Magna ile iletişime geçebilirsiniz!

Magna Dijital Pazarlama Ajansı olarak tüm bu sosyal medya platformlarının yönetimini en iyi şekilde üstlenerek markanızın hikayesini doğru ve ilgi çekici şekilde sunuyor, hesabınızdaki her yoruma, her mesaja anında doğru cevabı veriyor ve kanallar arası performansı ölçerek size düzenli aralıklarla raporluyoruz. 

Sosyal Medya YönetimiSosyal Medya Pazarlaması, müşterilerinizi aktif katılımını artıran uzun vadeli bir pazarlama tekniğidir.

İşte bizim işimiz tam da bu noktada başlar:

Doğru kitleyi, doğru platformu, doğru ses tonunu belirlemek,

Markanızın hikayesini en doğru ve en ilgi çekici şekilde sunmak,

Bunun için içerik planlamak ve oluşturmak,

Kreatif tasarımlar yapmak, sosyal medyaya özel metinler oluşturmak

İçerikleri doğru zamanda yayınlamak,

Moderasyon yani sorulara ve etkileşimlere yanıt vermek

Hesabınızdaki her yorum, her mesaja anında doğru cevabı vermek, kanallar arası performansı ölçümlemek, raporlamak,

Yeni stratejiler yaratmak, optimize etmek sizlere sunduğumuz hizmetlerin sadece bir kısmı…

Unutmayın, sosyal medya mevcut müşterilere ulaşmanın ve makul fiyatlarla yenileri ile diyalog başlatmanın en iyi yollarından biridir. Üstelik SEO, dijital reklamcılık, içerik pazarlaması gibi tüm djital faaliyetlerle bir arada yapıldığında faydayı maksimize eder.

Sosyal Medya Pazarlama sayfamıza geri dönebilir ya da sizler için nasıl Sosyal Medya Stratejisi oluşturduğumuz ya da Sosyal Medya Reklamcılığı ile nasıl markanıza değer kattığımız hakkında da bilgi alabilirsiniz.