Sosyal Medya Stratejisi

Deneyimli bir Sosyal Medya Ajansı olarak sosyal medya stratejinizi oluşturmanıza ve genişletmenize yardımcı oluyor böylece sosyal medya pazarlamasını etkin bir biçimde yürütmenizi temin ediyoruz.

Hedef kitlenizle iletişim kurmadan önce, potansiyel müşterilerinizin ilgi alanlarını ve sosyal medyada en çok nerede aktif olduklarını anlamanıza yardımcı oluyoruz. Ardından, en alakalı kanallarda doğru kişilerle etkileşim kurmanızı sağlayacak bir sosyal strateji belirliyoruz. 

Bunun için önce mevcut kanallarınızı denetleyerek ve tam olarak neyin durdurulacağını, başlatılacağını veya iyileştirileceğini değerlendirerek sosyal medya platformlarındaki mevcut durumunuzu değerlendiriyoruz. 

En büyük etkiyi yaratmak için sosyal medya pazarlama bütçenizi hangi kanallara hangi şekilde harcayacağınızı belirlemenize yardımcı oluyoruz.

Aynı zamanda sosyal medya stratejinizin temel dijital pazarlama stratejinizi desteklemesini temin ediyoruz.

Hedefiniz marka bilinirliğini arttırmak, web sitenize daha fazla trafik almak, daha çok etkileşime girmek ya da daha fazla takipçi edinmek olabilir. Etkili bir sosyal medya stratejisi belirlemeden pazarlama çabalarınız büyük olasılıkla dağılacak ve etkisini kaybedecektir. Doğru bir sosyal medya stratejisi, dijital pazarlama stratejinizi destekleyerek markanızın sosyal medyadaki bakış açısını doğru tanımlamasına, etkin bir içerik stratejisi geliştirmesine, etkileşime açık bir topluluk oluşturmasına ve doğru etkileyicilerle bağlantı kurmasına yardımcı olur. Kısaca Markanızın sosyal medyadaki fırsatlardan en iyi şekilde yararlanabilmesine olanak tanır.

Sosyal Medya konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, işinizi nasıl büyütebileceğimizi görmek için etkili bir sosyal medya hizmeti almak istiyorsanız bizimle hemen +90 (850) 333 80 91 numaralı telefondan temasa geçebilir ya da sosyal medya pazarlama hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Sosyal Medya Stratejisi Neden Önemlidir?

Yapılan araştırmalar, küçük ve orta ölçekli işletmelerin çoğunun hatta birçok büyük işletmenin sosyal medyayı maksimum fayda sağlayacak şekilde kullanmadığını gösteriyor. Çünkü küçük ve orta ölçekli işletmelerin çoğu, sosyal medya süreci için şirket içi bir ekibe yatırım yapacak insan gücüne veya finansal kaynaklara sahip değil. Büyük işletmelerin birçoğu da bu konuda deneyimli bir kadro kurmakta zorlanıyor. Zira, sosyal medya konusunda kendini geliştirmiş yetkin kadroların neredeyse tamamı Ajanslar da çalışmayı, deneyimini 10’larca marka ile arttırmayı, sadece tek bir markaya bağlı kalmamayı yeğliyor. Dolayısıyla tüm dünyada on binlerce işletme etkin bir sosyal medya stratejisi olmadan, şirket içi kaynaklarla sosyal medya pazarlamasını yürütmeye çalışıyor.

Etkin bir sosyal medya yönetimi ve sosyal medya reklamcılığı iyi belirlenmiş bir sosyal medya stratejisi ile başlar. Sosyal medya stratejisi doğru hedefleri tanımlamanıza ve bu hedefleri şirket hedefleri ile uyumlu hale getirmenize yardımcı olur. Hedef kitlenizin yani potansiyel müşterilerinizin kim olduğunu, hangi platformda hangi amaçla, ne zaman sosyal medyada olduğunu net bir şekilde tanımlar. Potansiyel kadar rakiplerinizin de sosyal medyada ne kadar etkin olduğunu ortaya çıkarır. Fırsatları belirler. Kısaca bundan sonraki tüm çabalarınızın etkili ve sonuç odaklı olmasını sağlayarak boşuna zaman ve para harcamanızın önüne geçer.

Konusunda uzamn bir dijital pazarlama ve sosyal medya ajansı olarak ne gibi zorluklar yaşadığınızı çok iyi anlıyoruz. Öte yandan müşterilerimize sosyal medya platformlarındaki görünürlüklerini artırma, hedeflerine ulaşma konusunda düzenli olarak yardımcı oluyoruz. Bizimle çalıştığınızda, sadece bir müşteri değil, ekibimizin değerli bir üyesi oluyorsunuz. İşbirliği başarımızın anahtarıdır. Stratejiden, yönetime ve reklamcılığa kadar sosyal medya sürecinin her aşamasında Magna ekibinden benzersiz uzmanlık, profesyonellik ve coşku bekleyebilirsiniz.

Sosyal Medya Pazarlama sayfamıza geri dönebilir ya da  Sosyal Medya Reklamcılığı ve Sosyal Medya Yönetimi hizmetlerimizle markanıza nasıl daha fazla fayda sağlayabileceğimizi inceleyebilirsiniz.